Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?
Total 332 common:people_all_forms

День пам’яті жертв політичних репресій – 17 травня. День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу – 18 травня.

Date: 17 травня 2020 о 13:12, Refreshed 21 травня 2020 о 15:26
275 views

Згідно в Указом Президента від 21 травня 2007 року, щорічно у третю неділю травня.  Це день пам’яті жертв репресій політичного характеру, який відзначається для того, щоб суспільство знало та не забувало трагічні події історії Украйни.

18 травня 1944 року для 238,5 тис. осіб перетворилось на жах, та стало трагедією.  В цей день радянська влада почала депортацію татар з Кримського півострова. Людей перевозили на Урал, Узбекистан, Таджикистан, Казахстан, до Марійської АРСР, до Костромської області.  Ця депортація тривала всього два дні, що й спричинило загибель неймовірної кількості людей.  Це не тільки трагедія суспільства, України, це трагедія особистостей – людей, які стали заручниками політичних змін.

В ЗОШ №17 було проведено:

• Тематичні лекції;
  • Інформаційні хвилинки до Дня пам’яті жертв політичних репресій та Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу;
  • Презентації та демонстрація тематичних фільмів.

Хайтарма - перший кримськотатарський повноформатний художній фільм і перша художня картина про депортацію кримських татар.

Також в процесі роботи з дітьми були використані Методичні рекомендації Українського інституту національної пам’яті до 75-річчя депортації кримськотатарського народу, а саме:

Проведено урок з історії України 11 клас за темою Свічі пам’яті горіти (до Дня пам’яті депортації кримських татар) (розробка Москаленко Т.М.)

Проведено урок у 7-10 класах  за темою:  «Депортація кримських татар. Вузлики  пам’яті на стрічці часу» (розробка Шашура Л.Я)

Інформаційний урок  - Бекірова Г. Питання депортації татар з Криму залишається дискусійним.

Comments:
Only authorized users can leave comments.